Избор Охрид

Прекин во водоснабдувањето во населбата Свети Стефан

Охрид, 5. ноември 2015 (ОХРИДПРЕС) – Денес поради интервенција на водоводна линија има прекин на водоснабдувањето во населба Св. Стефан на потегот од хотел Белведере до хотел Гранит во период од 09:30 до 12:00 часот.

Екипите на МЈП Проаква РЕ Водовод – Охрид се на терен и работат на отстранување на дефектот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива