Избор Струга

Неколку струшки села денеска без електрична енергија

Струга, 23. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Денеска има прекин во електричната мрежа во неколку струшки села, информираат од ЕВН Македонија.

Струја до 16:00 часот нема да имаат потрошувачите од селата: Радожда, Франгово, Мали Влај, Калишта и Фериште, како и граничниот премин „Ќафасан“, караулата „Треска“ и репетиторот на МРД.

Прекинот во електричната мрежа, како што информираат од ЕВН настанува заради зафат којшто денеска се изведува за подобрување на дистрибутивната мрежа на ЕВН. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива