Струга

Царината откри семенски материјал во автобус кој сообраќал до Струга

Струга, 23. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Царинските служби при контрола на автобус со македонски регистарски таблички, што сообраќал на редовна линија Копер-Струга, откриле 2,2 кг семенски материјал Butternut и Kinava.

Непријавениот семенски материјал е пронајден во патна торба сопственост на хрватски државјанин, патник во автобусот.

Автобусот бил пријавен за влез во државата на граничниот премин Табановце. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Custom