Економија Избор

Супер лето во Охрид со „Тамаро“ и Nescafe, синоќа се одржа првата акција (Фото)

Охрид, 15. јули 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во супер позитивна летна атмосфера, синоќа во „Тамаро 5“ маркетот на Булевар „Туристичка“ во Охрид се одржа првата од летните забави со „Тамаро“ и Nescafe.

Како и секогаш кога е инволвиран брендот „Тамаро“, повторно имавме успешна акција, потпомогната од екипата на Nescafe и тимот на Супер радио, предводена од Илија Богдановски.

– Акцијата помина според сите наши очекувања со задоволни клиенти и супер забава. Ова беше првата од летните супер акции кои ги организираме заедно со Nescafe. До 15-ти август се` што треба да направите е да купите Nescafe класик, Nescafe 3 во 1 или други Nescafe производи во вредност од 299 денари и да побарајте грепка. Секоја од нив е добитна за некој од 1.406-те подароци кои се подготвени за Вас. Уште и многу изненадувања и супер забава во „Тамаро“ маркетите со Илија Богданоски од Ohrid SUPERSTAR и Супер радио, порачуваат од „Тамаро“ од каде додаваат дека сите недобитни грепки од првото извлекување можат да учествуваат и следниот викенд, во петок и сабота.

Погледнете дел од атмосферата.

nescafetamaro2 nescafetamaro3 nescafetamaro4 nescafetamaro5извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес