Избор Охрид Хроника

Шишиња со запаллива течност фрлени во двор на куќа на полициски службеник од Охрид

Охрид, 14. октомври 2017 (ОХРИДПРЕС) – Во дворното место на куќата на полициски службеник од Полициска станица во Охрид, засега непознат сторител или сторители фрлиле две запалени шишиња со непозната течност, со што е причинета незначителна материјална штета.

Инцидентот се случил утрово во 03:10 часот во Охрид.

Секторот за внатрешни работи од Охрид превзема мерки за расчистување на случајот. (Крај)

извор: МВР фото: архива