Струга

Во Струга во септември се издадени девет одобренија за градба

Струга, 12. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – На територијата на општина Струга во септември биле издадени 9 одобренија за градба, објави Државниот завод за статистика.

Во сите случаи како инвеститор се јавува физичко лице, а предвидената вредност на објектите е 137 427 000 денари.

Колку за споредба, во месец август во Струга беа издадени 24 одобренија за градба. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива

 

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење