Економија Избор

Топ гурманска локација во Охрид – Lounge bar „Влахов 52“

Охрид, 13. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Lounge bar „Влахов 52“ е проверена локација за сите гурмани во Охрид.

– Во секое време Ви ги нудиме сите видови на пици, тестенини, скара, но и вегетаријански јадења од свеж зеленчук. Телешка и рибина чорба за утринските гурмани. Пробајте ги специјалитетите: пилешко „Бонапарте“, полнета вешалица, шарска во кајмак, моцарела италијана, порачуваат од „Влахов 52“.

Дополнително нудат и кетеринг за сите видови на прослави. Организираат посебни деловни ручеци и вечери по желба, коктели, банкети, родендени и други видови на забави.

На улицата „Димитар Влахов“ наспроти охридската Гимназија и Маларична, под Црвен крст – Lounge bar „Влахов 52“.

Телефон за резервации и дополнителни информации: 046/204-224. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива