Избор Охрид

Метео: Променливо облачно со повремен локален дожд и температурата до 12. степени

Охрид, 14. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Денес во Охрид ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд. Температурата до 12. степени.

– Утре и задутре времето ќе биде облачно со обилни врнежи од дожд кои на места се очекува да надминат 60 л/м2. Локално, особено на југ ќе има услови за пороен дожд и грмежи. И в петок ќе има врнежи, но со умерен интензитет кои во текот на денот ќе престануваат, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: архива