Избор Култура

Продажна изложба на охриѓанката Елисавета Мартинова во Тераса Аквариус

Охрид, 14. ноември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Охриѓанката Елисавета Мартинова, зад чие име стои брендот Martinelly design, утревечер во Тераса Аквариус организира самостојна изложба на рачно изработен накит.

Ќе бидат промовирани најновите модели на изработка од Турција.

izlozba_elisaveta_360x640

Посетителите, покрај што ќе може да ги погледнат, ќе може да купат некое од уникатните парчиња накит.

Изложбата ќе биде отворена во 19:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива