Избор Спорт

Атлетичарката Мартина Мироска најуспешна за 2017 година во младинска категорија

Охрид, 14. декември 2017 (ОХРИДПРЕС) – Атлетската федерација на Македонија вчера ги прогласи најуспешните во атлетскиот спорт за 2017 година, а меѓу нив се најде и спортистка од Охрид.

Охриѓанката Мартина Мироска, член на АК „Охрид“ го доби признанието најуспешна во категоријата младинки.

MartinaMiroskapehar

Годинава што изминува беше особено плодна за Мироска која учествуваше на бројни атлеткски митинзи и европски првенства, а го држи и рекордот во дисциплината скок во далечина 5,91 метри. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: fb