Избор Охрид

Се санира металната ограда пред „Охридска банка“ во која влета мерцедес

Охрид, 11. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Денеска се санираше металната завтитна ограда на тротоарот пред „Охридска банка“ која „настрада“ пред Нова година, откако во неа влета „мерцедес“.

ogradaohridskabanka

При сообраќајката која се служи ноќта меѓу 24-ти и 25-ти декември, движејќи се по булеварот „Туристичка“ возилото најпрво се излизгало, по што удрило во металната ограда на тротоарот пред „Охридска банка“ и урна една електрична канделабра. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес