Избор Струга Хроника

Ограбено казино во центарот на Струга

Струга, 21. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Рано утрово, околу 05:40 часот, непознато лице изврши грабеж во казино лоцирано во центарот на Струга.

Ги Запознаваме Ретките Болести

– Маскирано лице, под закана со пиштол, од вработените одзело околу 600.000 денари, по што го напуштило местотото на настанот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива