Избор Струга Хроника

Изгоре куќа во струшко Џепин, повредени нема

Струга, 22. јануари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Вчера попладне од засега непознати причини избувнал пожар во куќа сопственост на М.В.(55), во струшкото село Џепин.

Ги Запознаваме Ретките Болести

При пожарот била зафатена покривната конструкција, мебелот и апарати за домаќинство на потпокривот, при што е причинета материјална штета од околу 1.200.000 денари, додека во пожарот нема повредени лица. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден. (Крај)

извор: МВР фото: архива