Избор Струга Хроника

Бела прашкаста материја пронајдена кај малолетници од Струга

Охрид, 4. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – На трети овој месец, околу 03:00 часот во Охрид е извршен преглед во патничко возило марка „БМВ“ со бугарски национални ознаки, управувано од страна на 34-годишниот А.Ѓ. во кое како сопатник бил и 17-годишниот Д.Л., двајцата од Струга.

Ги Запознаваме Ретките Болести

– Пронајдени се една затворена и една отворена најлонска паковка со непозната прашкаста материја со бела боја, како и банкнота од сто евра со траги од бела прашкаста материја и еден нож на преклоп со рачка. По претходни консултации со Јавен обвинител и Судија за малолетници, двете лица се приведени, а пронајдените предмети со потврда се одземени за натамошна постапка, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива