Избор Струга

Донација од 16 возила за Полициската станица во Струга

Струга, 11. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Германското сојузно министерство за внатрешни работи ќе донира 16 возила наменети за Одделот за гранични работи и миграција при МВР.

Донацијата утре напладне во Струга, од заменик амбасадорот на Сојузна Република Германија во нашата земја Марко Акватичи, ќе ја прими министерот за внатрешни работи во Владата на Република Македонија Оливер Спасовски. (Крај)

извор: МВР фото: архива