Избор Охрид

Метео: Во Охрид умерено облачно време со температура до 5. степени

Охрид, 12. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде умерено облачно, во западните делови претежно облачно и со слаб ветер од променлив правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 5. степени.

– Нов влажен бран со врнежи од дожд и снег се очекува во вторник попладне и в среда. Врнежите ќе бидат пообилни особено во западните делови на земјава (локално над 30 литри/м2), информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес