Спорт

Дибиров со гол за во Топ 5 во Лигата на шампионите

Скопје, 12. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Актуелниот европски првак Вардар го претрпе првиот пораз сезонава откако со 29:28 загуби на гости кај Барселона, во дербито на ракометната Лига на шампиони.

Како мала утеха по поразот е голот кој го даде Тимур Дибиров, а се најде во Топ 5 погодоците за изминатата недела во изброто на ЕХФ. (Крај)

извор: Sportmedia фото: архива