Избор Охрид

Метео: Променливо облачно со сончеви периоди и температура до 3. степени

Охрид, 14. февруари 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес променливо облачно, во текот на денот со сончеви периоди. Во крајните западни делови со повремен слаб снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Ги Запознаваме Ретките Болести

Максималната температура во Охрид до 3. степени.

– И утре во западните и јужните делови ќе има врнежи претежно од снег кои ќе бидат со слаб до умерен интензитет. Потоа времето ќе стабилно со ниски утрински температури. Нови врнежи се очекуваат во почетокот на наредната работна недела, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес