Избор Култура

По 23-ти пат изложба на сликарки од Охрид

Охрид, 6. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Женскиот центар „Бисера“ од Охрид по 23-ти пат организира изложба по повод 8-ми март – Меѓународниот ден на жената.

Ќе бидат изложени дела на жени сликарки од Охрид.

Изложбата ќе се одржи утре, 7-ми март, во галеријата во Куќата на Робевци. Отворањето е закажано за 18:30 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива