Избор Охрид

Во Охрид денес облачно време со локален дожд и температура до 11. степени

Охрид, 13. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од западен правец.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 11. степени.

– Во среда и четврток во поголем дел од земјава ќе се задржи суво време. Нови врнежи од дожд се очекуваат во петок, а особено за време на викендот кога ќе биде и нестабилно со пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: архива