Економија Избор Локална самоуправа Охрид

Дебата за издавање под концесија на охридските плажи

Охрид, 13. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Од Општина Охрид најавуваат јавна дебата за издавање под концесија на плажите на охридското крајбрежје.

Средбата е закажана во големата сала на Општина Охрид во четврток, на 15-ти март со почеток во 10:00 часот, а од охридската локална самоуправа ги повикуваат сите заинтересирани лица да учествуваат а истата. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес