Избор Охрид

Невремето ја оштети патеката кај Воска (Фото)

Охрид, 18. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Невремето кое вчера го погоди Охрид предизвика сериозни оштетувања и на патеката кај населбата Воска.

Станува збор за патеката која води од Канео, преку плажата Лабино, се` до населбата Воска.

Погледнете како изгледа овој потег денес, по силното невреме од вчера.

patekavoska2 patekavoska3 patekavoska4извор: ОхридПрес фото: Никола Јончески