Избор Охрид

Во Охрид денес облачно време со врнежи од дожд и температура до 9. степени

Охрид, 19. март 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде облачно со врнежи од дожд, на повисоките планини од снег, пообилни попладне во западните и северните делови (над 20 л/м2). Ќе дува повремено умерен јужен ветер.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 9. степени.

– Во среда врнежи ќе има претежно во западните делови, а од четврток се очекува значително заладување, поради што врнежите на повеќе места ќе преминуваат во снег, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: ОхридПрес