Забава Избор

Почнува четвртата сезона Импровокација

Охрид, 7. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Стартува четвртата сезона на популарното шоу Импровокација.

И во оваа сезона за забатата ќе се погрижат „импровокаторите“ Никола Тодороски, Стрезо Стаматовски, Филип Кипровски и секако Филип Ангеличин Жура. Најавуваат нови игри, односно нова претстава.

Најновата Импровокација ќе се одигра вечерва во Центарот за култура „Григор Прличев“ со почеток во 20:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива