Избор Локална самоуправа Охрид

Се санираат дупките во центарот на Охрид (Фото)

Охрид, 13. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Екипи на охридските јавни претпријатија, под надзор на Секторот за комунални дејности сообраќај и улици, вршат санирање на ударните дупки низ Охрид.

saniranjedupki2saniranjedupki3saniranjedupkiДенеска зафати се одвиваа на улицата „Македонски просветители“, на потегот од Поштата до кружниот тек кај градското пристаниште. (Крај)

извор. ОхридПрес фото: ОхридПрес