Избор Охрид

Метео: Променливо облачно со повремен дожд и температура до 16. степени

Охрид, 16. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Максималната температура во Охрид до 16. степени.

– Од денес ќе преовладува ваквото време, а утре се очекува и локлана појава на грмежи, информираат од УХМР. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес