Избор Охрид

Пожар во населбата „Бараки“, се запали покрив од семејна куќа

Охрид, 18. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Пожар изби доцна попладнево, нешто пред 18:00 часот во семејна куќа во населбата „Бараки“ во Охрид.

Од охридската противпожарна единица ја потврдија информацијата за Супер радио и OhridPress и додаваат дека интервенирале на терен со две возила.

Неофицијално гори покривот од семејна куќа.

Наскоро повеќе. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива