Избор Охрид

Во Охрид денес сончево со умерена облачност и температура до 20. степени

Охрид, 20. април 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северен ветер. Попладне во источните делови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи.

Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 20. степени.

– Во следните три дена времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес