Избор Охрид Хроника

Безживотно тело на маж извлечено од Охридското Езеро кај Подмолје (Фото/Видео)

Охрид, 13. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – Беживотно тело на машко лице денеска околу пладне е извадено од водите на Охридското Езеро, во близина на селото Подмолје.

Ги Запознаваме Ретките Болести

Увид на местото изврши екипа на крим-техника од СВР – Охрид, во присуство на јавен обвинител.
Засега не се соопштува идентитет на лицето, а истрагата ќе ги утврди причините за трагичниот настан. (Крај)

извор: МИА фото/видео: Тв21