Избор Струга Хроника

Се запали возило во подрум во струшко Октиси

Струга, 13. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – 55-годишно лице од струшкото село Октиси пријавило дека, околу 01:00 часот било опожарено неговото патничко моторно возило „Форд Фокус“, паркирано во подрумот на семејната куќа.

Ги Запознаваме Ретките Болести

Екипа на Противпожарна единица од Струга го изгаснала пожарот, по што бил извршен увид на местото на настанот.

– Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, информираат од МВР. (Крај)

извор: МВР фото: архива