Избор Култура

Изложба и перформанс на Исмет Радиќевиќ по повод Денот на Музеите во Охрид

Охрид, 15. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – По повод 18-ти мај, Денот на Музеите, во Галерија „Робевци“, со почеток во 19:00 часот ќе биде отворена 28-мата по ред традиционална изложба на дела подарени од автори кои изложувале последните неколку години во галеријата.

– Настанот ќе биде дополнително збогатен во со перформансот „шмирглање“ на Исмет Радиќевиќ, информираат од Галерија „Робевци“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива