Избор ОБРАЗОВАНИЕ Охрид

Павел Спростран од Охридската гимназија освои трето место на државниот натпревар по англиски јазик

Охрид, 16. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – Ученикот Павел Спростран, под менторство на професор Сузана Ристеска го освои третото место на државниот натпревар по англиски јазик кој минатиот викенд се одржа во Скопје.

Во саботата, на 12-ти мај, во УАКС – University American College во Скопје се одржа државниот натпревар по англиски јазик. Гимназијата „Св. Климент Охридски“ во конкуренција на 18 средни училишта повторно постигна одлични резултати, а ученикот Павел Спростран под менторство на професор Сузана Ристеска го освои третото место, информираат од Охридската гимназија. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива