Избор Струга Хроника

53-годишна стружанка пријавена за исчезната

Струга, 17. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – Стружанец ја пријавил сопругата за исчезната.

Вчера во 11:00 часот во Полициската станица Струга, М.З. (68) од Струга пријавил дека на 10-ти овој месец околу 07:00 часот од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Б.М. (53). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето. (Крај)

извор: МВР фото: архива