Избор Култура Охрид

Изложба на камени мозаици „Душата на каменот“ во вила „Мал Св. Климент“

Охрид, 20. мај 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во вила и винарија „Мал Св. Климент“ во Охрид, денес напладне ќе биде отворена втората самостојна изложба на камени мозаици „Душата на каменот“ од Ленче Јовановска.

Организаторите информираат дека изложбата ќе биде отворена до 5-ти јуни. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива