Избор Локална самоуправа Охрид

Градоначалникот Стојановски ќе приреди ифтарска вечера

Охрид, 11. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Градоначалникот Јован Стојановски вечерва ќе приреди Ифтар за граѓаните од муслиманска вероисповед во Охрид.

Ифтарската вечера е во духот на големиот муслимански празник Рамазан Бајрам и потврдените определби за соживот, мирољубие и човекољубие. Ифтарската вечера ќе се одржи на плоштадот „Чинар“, со почеток во 20:00 часот. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива