Избор Охрид Празници

По повод Рамазан Бајрам, петок 15-ти јуни неработен ден за сите граѓани

Охрид, 12. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Овој петок, 15-ти јуни, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, по повод првиот ден на Рамазан Бајрам, информираат од Министерството за труд и социјална политика.

Воедно, оттаму на граѓаните од муслиманска вероисповед им го честитаат празникот Рамазан Бајрам. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива