Избор Хроника

Обид за силување врз 16-годишна девојка

Охрид, 13. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе кривична пријава против Н.Т.(33) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување во обид“.

Казненото дело го сторил на втори овој месец околу 01:00 часот на улица „Славеј Планина“ во Охрид каде следел 16 годишна девојка и пред нејзиниот влез силно ја повлекол кон себе, но истата започнала да вика при што дошол еден од соседите и пријавениот го напуштил местото на настанот. (Крај)

извор: МВР фото: архива