Избор Култура

М-р Маре Ристеска ќе промовира романот „Безизлез“ и збирката драми

Охрид, 19. јуни 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во среда во рибниот ресторан „Лихнидос“ во Охрид ќе се одржи двојна промоција на дела на м-р Маре Ристеска.

Со почеток во 20:00 часот ќе бидат промовирани романот „Безизлез“ и збирката драми на Ристеска.

Промотор на делата ќе биде проф. д-р Јордан Плевнеш. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива