Избор Хроника

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во својот автомобил

Скопје, 7. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Македонскиот пејач Влатко Илиевски вчера бил пронајден мртов во неговиот автомобил во Скопје, потврдија од МВР за „Макфакс“.

Ги Запознаваме Ретките Болести

Teлото на пејачот било најдено по анонимна дојава, синоќа во 23:00 часот, а засега нема информации кои се причините за смртта.

Илиевски со години беше дел од групата „Морал“. Во 2011-та година, со песната „Русинка“, ја претставуваше Македонија на евровизиската сцена.

извор: Макфакс фото: архива