Избор Струга Хроника

Во Струга полициска акција за разбивање на мрежа на дилери

Струга, 7. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Во Струга и Струшко се спроведува полициска акција за разбивање криминална мрежа на дилери на дрога.

Според некои медиуми, приведени се повеќе лица, меѓу кои и функционер од јавна установа и полициски инспектор.

Од МВР за МИА потврдија, но не откриваат детали за акцијата.

Најавија соопштение до крајот на денов. (Крај)

извор: МИА/Фокус фото: архива