Забава Избор

Концерт на Владимир Четкар на 20-ти јули на плажа „Бонанца“

Охрид, 10. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Еден од нашите најдобри гитаристи, охриѓанецот Владимир Четкар на 20-ти јули ќе настапи на плажата „Бонанца“ во Охрид.

Владимир Четкар ќе настапи во секстет постава која ја сочинуваат Трајко Велков на труба, Борислав Веселинов на тенор саксофон, Филип Стевановски на тромбон, Ѓоле Максимовски на бас и Виктор Филиповски на тапани. Концертот ќе започне во 19:00 часот, а гледачите освен во музиката ќе можат да уживаат и во прекрасното охридско зајдисонце.

Билети за концертот се продаваат по симболична цена од 200 денари на плажата „Бонанца“ и ресторанот „Белведере“ во центарот на Охрид, како и во Скопје во „Чув Де Чув“. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: Миа Медаковиќ Топаловиќ