Избор Охрид

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 28. степени

Охрид, 12. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб северозападен ветер.

УВ индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 28. степени.

– В петок и за време на викендот во попладневните часови можна е изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен повремено засилен ветер претежно од северен правец, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес