Избор Локална самоуправа Охрид

Општина Охрид ќе потпише протокол за соработка со Мостар

Охрид, 12. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) – Општина Охрид и градот Мостар од Боснаи Херцеговина ќе потпишат протокол за соработка.

Протоколот ќе биде потпишан утре, 13-ти јули, во просториите на општина Охрид, информираат од локалната самоуправа.

Досега Охрид е збратимен со 13 градови, меѓу кои е Стар Град – Сараево, а има потпишани протоколи за соработка со 18 градови. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива