Спорт

Нани се врати во Спортинг Лисабон

Лисабон, 12. јули 2018 (ОХРИДПРЕС) –Поранешниот португалскиот репрезентативец Нани кариерата ќе ја продолжи во Спортинг од Лисабон.

Нани, кариерата ја започнал во овој клуб, а во 2007 година направи трансфер во Манчестер јунајтед. Во клубот од Лисабон се врати во 2014 година, кога настапуваше како позајмен играч, а во изминатата сезона го носеше дресот на Лацио.

За Лацио одигра 18 натпревари и постигна три гола. (Крај)

извор: Макфакс фото: архива