Избор Општина Дебрца

Градоначалникот Зоран Ногачески во Мешеишта и Лактиње за Илинден

Дебрца, 3. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Со црковно-народни собири, селски слави и други свечености граѓаните на Дебрца го одбележаа Илинден.

Градоначалникот Зоран Ногачески присуствуваше на црковно-народниот собир во манастирот „Св.Илија”, во местноста „Илинче” во село Мешеишта, како и во село Лактиње.

nogaceski 3

nogaceski 2

Општинска делегација заедно со претставници на Сојузот на борците од НОАВМ Охрид и Дебрца и Месната заедница положија цвеќе и се поклонија пред Спомен обележјата од Илинденското востание и од НОБ. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: fb