Избор Охрид Хроника

Сообраќајка кај Ново село

Охрид, 8. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Утрово, нешто по 08:30 часот се случи сообраќајна незгода во близина на Ново село.

Охридската противпожарна единица интервенираше со едно возило.

Во моментов на терен е увидна екипа на СВР Охрид. Според првичните информации, во незгодата нема загинати лица.

Наскоро повеќе информации за случајот.

Во само неколку дена во Охрид се случија неколку сообраќајни незгоди, од кои една резултираше и со изгубен човечки живот во незгодата која неодамна се случи кај селото Косел. (Крај)

извор: ОхридПрес фото: архива