Избор Струга Хроника

Со скутер повредил стружанец во езерото кај „Езерски лозја“ и избегал

Струга, 9. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Полициската станица од Струга, презема мерки за пронаоѓање на лице кое вчера во 16:40 часот, управувајќи скутер во водите на Охридското Езеро, кај населбата „Езерски лозја“, го повредило 50-годишниот Р.Д. од струшкото село Ливада.

– Повредениот Р.Д. пливал на оддалеченост од околу 500 метри од брегот кај населбата „Езерски лозја“, кога бил удрен од скутер, по што возачот на скутерот веднаш заминал и не му пружил помош на повредениот. Истиот, од друго лице бил пренесен во Општата болница во Струга, информираат од СВР Охрид. (Крај)

извор: СВР Охрид фото: архива

©OhridPress2019 Доколку преземете некоја содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење