Избор Охрид

Во Охрид денес сончево и топло време со температура до 30. степени

Охрид, 10. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен североисточен ветер.

УВ индексот ќе биде 8, а максималната температура ќе се искачи до 30. степени.

– Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: архива