Економија Избор Македонија Охрид

Измена во сообраќајниот режим на патот Кичево-Охрид

Охрид, 10. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – На магистралниот пат Кичево-Охрид, на потегот Мала Река-Славеј Планина, од денеска се воведува времена измена на режим на сообраќајот.

– Времената измена на сообраќајот со девијации (преминување од една коловозна лента во друга) е поради изведување градежни работи, а ќе трае до завршување на активностите. За времениот режим веќе е поставена и соодветна сообраќајна сигнализација, информираат од АМСМ. (Крај)

извор: АМСМ фото: архива