Избор Охрид

Во Охрид денес сончево и топло со температура до 30. степени

Охрид, 11. август 2018 (ОХРИДПРЕС) – Времето денес ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен североисточен ветер.

УВ индексот ќе биде 9, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 30. степени.

– Во следните денови ќе продолжи периодот на сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од вторник во попладневните часови во планинските предели ќе има и услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи, информираат од УХМР Македонија. (Крај)

извор: Метео фото: ОхридПрес